• Most Outstanding Local Chief officer

  • 1
  • 2
  • 3
Monday, August 21, 2017

Mayor's of Malolos


MAYOR'S OF MALOLOS


MAYOR ADMINISTRATION YEAR
1. Ramon Gonzales De Leon 1903 - 1905
2. Florencio Bugay Daluz 1906 - 1907
3. Nicolas Baidon Buendia 1908 - 1909
4. Antonio Santos Bautista 1910 - 1911
5. Damaso Caluag 1912 - 1916
6. Dionisio Magtira Dimagiba 1916 - 1919
7. Mariano Santiago Tengco 1919 - 1922
8. Isberto Austria Crisostomo 1922 - 1925; 1946
9. Eduardo Gaspar Dimagiba 1925 - 1928
10. Ignacio Cunanan Tapang 1928 - 1934
11. Hermogenes Ramos Dimagiba 1934 - 1937
12. Adonais Panganiban Maclang 1945 - 1946
13. Carlos Panganiban Maclang 1947 - 1951
14. Felix Tantoco Reyes 1958 - 1963
15. Jovencio Clemente Caluag 1964 - 1967; April 1987
16. Victorino Buendia Aldaba September 13, 1967 - December 31, 1967
17. Purificacion Crisostomo Reyes 1968 - March 1986
18. Danilo Albania Domingo July 1986 - March 1987; 1988 - 1998; 2001 - 2010
19. Vicente Cabrera Cruz March 27 - June 30, 1998
20. Restituto Capule Roque 1998 - 2001
21. Christian Dionisio Natividad 2010 - Present